Home » Lajme, Vendore » Zv.Ministri i Punëve të jashtme të Austrisë, Michael Linhart, takim me Shaip Kamberin

Zv.Ministri i Punëve të jashtme të Austrisë, Michael Linhart, takim me Shaip Kamberin

Zv.Ministri i Punëve të jashtme të Austrisë, Michael Linhart, së bashku me Ambasadorin e Austrisë dhe Ambasadorin e OSBE-së në Serbi, po viziton Bujanocin sot.

Funksionimi i Paraleles së Fakultetit ekonomik ishte ndër tjerash temë e diskutimit të përbashkët.

Zv. Ministri u njoftua edhe me situatën e përgjithshme në komunën e Bujanocit, planifikimet për të ardhmen dhe vështirësit me të cilët po ballafaqohet komuna e Bujanocit.
Zavendës Ministri Linhart me këtë rast deklaroi se ndihet i kënaqur që Komuna e Bujanocit ka një Kryetar si Shaip Kamberin i cili është i përkushtuar në maksimum për zhvillimin e Bujanocit dhe zgjidhjen e problemeve të qytetarëve.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch