Home » Lajme, Ndërkombëtare, Sport » Zvicra fton 5 shqiptarë, është edhe Behrami

Zvicra fton 5 shqiptarë, është edhe Behrami

Në listën e tij janë edhe pesë futbollistët shqiptarë, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemaili.

rajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviq ka bërë publike listën për dy ndeshjet e “Play-offit” ndaj Irlandës Veriore.

Në listën e tij janë edhe pesë futbollistët shqiptarë, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemaili.

Në fakt, Behrami ishte i dyshimtë për këto dy ndeshje për shkak të lëndimit, megjithatë është ftuar.

Takimi i parë do të zhvillohet në Belfast më 9 nëntor, derisa ai i kthimit në Bazel më 12 nëntor.

Këto dy takime janë shumë të rëndësishme, pasi vendoset se kush do të kualifikohet në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch