Lajme

 • Zgjedhjet në Luginë, PVD e Ardita Sinanit parti e parë në Preshevë

 • Policia e Kosovës ka gjetur dhe konfiskuar një sasi te armatimit në rrethinën e Zveçanit

 • Shaban Bajrami, që filmoi takimet e vendlindjes dhe shumë ngjarje në Malësinë e Bujanocit

 • Treshja Scholz, Macron e Meloni: Kosova Asociacionin, Serbia njohjen de-facto

 • Letër nga Vatikani, me porosi nga Papa Françesko

 • Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret në Preshevë

 • Jens Stoltenberg: NATO dhe BE po punojnë për Ballkanin dhe Kosovën

 • Presidentja e Kosovës sot filloi vizitën shtetërore në Shqipëri

 • Ali Ahmeti: Kosova duhet të bashkëpunojë ngushtë me ndërkombëtarët

 • Nis reduktimi i forcave të Policisë së Kosovës në veri, sipas marrëveshjes

 • Edi Rama: Rajoni nuk mund të mbetet zvarrë i konfliktit të veriut

 • Analizë: Ja  e vërteta e zhvillimeve në Partinë Demokratike

 • Escobar e Lajçak javën e ardhshme vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

 • Ardita Sinani: Çështja e shqiptarëve të Luginës diskutohet në Senatin e SHBA-së

 • Dyshja Berisha-Meta non grata edhe në Malësinë e Gjakovës!

 • FMN mbështet Kosovën në vlerë deri në 260 milionë euro

 • SHBA-ja dhe BE-ja “shtrëngojnë lakun” rreth Kosovës dhe Serbisë

 • Plani franko-gjerman këtë të hëne në tavolinë “merre ose lëre”