a href='http://casinosonlinesuisse41.com'>casinosonlinesuisse41.com


http://paper-writing-service.com/

Opinione

Kosnet e Abot a do ta zbatonit në vendin tuaj një marrëveshje që Gjykata Klushtetuese e ka shpallur kundërkushtetuese!?

// Qer 17th, 2021
Kosnet e Abot a do ta zbatonit në vendin tuaj një marrëveshje që Gjykata Klushtetuese e ka shpallur kundërkushtetuese!?
Nga XHAVIT ÇITAKU Me la përshtypje një deklaratë e ambasadorit amerikan në Kosovë, Kosnet, i cili ndër të tjera tha se qeveria në Kosovë nuk ka filluar me Albin Kurtin. Këtë... 
More »

Histori

75 vjet nga rënia heroike e komandantit legjendar Kapidan Mark Gjon Markut

// Qer 15th, 2021
75 vjet nga rënia heroike e komandantit legjendar Kapidan Mark Gjon Markut
Nue Oroshi Shtëpia është e mikut dhe e Zotit kurse armiku që vjen për ta pushtuar tokën don plumb ballit.Këtë thënie e kishte ndegjuar sa e sa herë Kapidan Dr.Mark Gjon Marku... 
More »

Teknologji

Samsung Galaxy S20 do të jetë telefoni i parë me ekranin 120 hz

// Jan 7th, 2020
Samsung Galaxy S20 do të jetë telefoni i parë me ekranin 120 hz
Mundësia që Samsung të sjellë ekrane 120Hz në smartphone të saj, u shfaq kur u njoftua procesori Exynos 990. Asnjë nga telefonat inteligjentë ekzistues të Samsung nuk ka një... 
More »

Kulturë

NË SALLËN TË KUVENDIT KOMUNAL TË PRESHEVËS , PËRPLOTË ME DASHAMIRË TË LIBRIT U PËRURUA LIBRI:”MËHALLËT DHE TOPONIMET E VENDBANIMEVE TË KOMUNËS SË PRESHEVËS”

// Qer 16th, 2021
NË SALLËN TË KUVENDIT KOMUNAL  TË PRESHEVËS , PËRPLOTË ME DASHAMIRË TË LIBRIT U PËRURUA LIBRI:”MËHALLËT DHE TOPONIMET E VENDBANIMEVE TË  KOMUNËS SË PRESHEVËS”
Të shtunën më 12 qershor 2021, në sallën e Kuvendit komunal të Preshevës u përuruar libri i autorit Xhemaledin Salihut: “ Mëhallët dhe toponimet e vendbanimeve të komunës së Preshevës” Salla... 
More »

Intervistë

Shqiprim Arifi: Nga qeveria e re kërkojmë fond prej 5 milionë eurove për Preshevën

// Mar 22nd, 2021
Shqiprim Arifi: Nga qeveria e re kërkojmë fond prej 5 milionë eurove për Preshevën
Kryetari i organit të përkohshëm të Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka kërkuar përfshirje në dialogun Kosovë-Serbi prej kryeministrit të sapoemëruar Albin Kurti. Sipas... 
More »

Sport

Portugalia e Ronaldos thyen Hungarinë për gjashtë minuta

// Qer 15th, 2021
Portugalia e Ronaldos thyen Hungarinë për gjashtë minuta
Portugalia e ka nisur me fitore Evropianin 2020, duke mundur Hungarinë, me rezultat 0-3, sonte në kuadër të Grupit F, raporton RTKLive.com. Kampionët në fuqi të Evropës, e kanë... 
More »

Politikë

Ragmi Mustafi: 7 pika për status special

// Qer 4th, 2021
Ragmi Mustafi: 7 pika për status special
Dje, në takimin e përbashkët me Ministren për të Drejtat e Njeriut, Minoritetet dhe Dialog Social, znj. Gordana Çomiq, kërkova që Qeveria ta zbatojë “Planin 7 pikësh” të miratuar... 
More »
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch