a href='http://casinosonlinesuisse41.com'>casinosonlinesuisse41.com


http://paper-writing-service.com/

Histori

Disa fjalë lidhur me Fjalorin Enciklopedik të Kosovës I-II, botim i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Prishtinë, 2018.

// Nën 14th, 2018
Disa fjalë lidhur me Fjalorin  Enciklopedik të Kosovës I-II,  botim i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Prishtinë, 2018.
Shkruan: Xhemaledin SALIHU, profesor Fjalorin Enciklopedik të Kosovës nuk e lexova të gjithin, por vetëm zërat dhe njësitë e Luginës së Preshevës, andaj edhe do të bëjë fjalë në... 
Më shumë »

Politikë

Në Luginën e Preshevës, shqiptarët votuan për Kuvendin e Këshillit Nacional Shqiptar

// Nën 4th, 2018
Në Luginën e Preshevës, shqiptarët votuan për Kuvendin e Këshillit Nacional Shqiptar
Nga 36 mijë votues shqiptarë, në 55 vendvotime të Preshevës, Bujanocit e Medvegjës, sot të drejtën e votës për kandidatët e tyre për kuvendin e Këshillit Nacional Shqiptarëve e... 
Më shumë »

Intervistë

ENVER CAMAJ ISHTE DHE MBETI ATDHETAR I PA LUHATSHËM I ÇËSHTJES KOMBËTARE PËR PAVARËSINË E REPUBLIKËS SË KOSOVËS

// Shk 6th, 2018
ENVER CAMAJ ISHTE DHE MBETI ATDHETAR I PA LUHATSHËM I ÇËSHTJES KOMBËTARE PËR PAVARËSINË E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
Është fakt i pamohueshëm se Enver Camaj, ishte dhe mbeti njëri ndër veprimtarët më të dalluar, sidomos në mbarëvajtjen e Fondit të Republikës së Kosovës Trepërqindëshi për Suedi.... 
Më shumë »

Teknologji

Apple rregullon problemet me tastierë

// Nën 10th, 2017
Apple rregullon problemet me tastierë
Problemi u shfaq kur njerëzit përditësuan telefonat e tyre në versionin 11.1 të sistemit operativ iOS. Apple ka adresuar problemet që shkaktonin gabime te disa iPhone sa i përket shkronjës... 
Më shumë »

Opinione

Tentim-shantazhimet e Serbisë ndaj Faktorit Ndërkombëtar kundër Kosovës

// Nën 16th, 2018
Tentim-shantazhimet e  Serbisë  ndaj  Faktorit Ndërkombëtar   kundër  Kosovës
Fillimisht  Serbia sidomos që nga  vitet 1870, vazhdimisht  luan një lojë politike të asnjanësisë  karshi përcaktimit të të qenit  pro Perandorisë Osmane apo pro-Ruse. Fillet mund... 
Me shume »

Sport

Xhudistja Nora Gjakova ia ka siguruar sot medaljen e artë Kosovës në Grand Slamin Abu Dhabi, në kategorinë -57 kilogram

// Tet 27th, 2018
Xhudistja Nora Gjakova ia ka siguruar sot medaljen e artë Kosovës në Grand Slamin Abu Dhabi, në kategorinë -57 kilogram
Gjakova e mposhti rusen Anastasiia Konkina me ippon. Kosovarja e mposhti po ashtu me Ippon xhudisten nga Taipej Chen-ling Lien në gjysmëfinale. Xhudistet nga Kosova po i sjellin medalje vazhdimisht... 
Me shume »

Kulturë

SHOQATA E SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE SHQIPTARË ”PAPA KLEMENTI XI ALBANI” – ”FOLE KOMBËTARE” E MËRGATËS SHQIPTARE NË SUEDI

// Nën 16th, 2018
SHOQATA E SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE SHQIPTARË ”PAPA KLEMENTI XI ALBANI” – ”FOLE KOMBËTARE” E MËRGATËS SHQIPTARE NË SUEDI
Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë”Papa Klementi XI Albani”,e krijuar më 26 Nëntor të vitit 2011, në zemrën e vendit të paqes mbi 200-vjeçare, në Suedi,sot mund të... 
Me shume »

Shëndetësi

Këto ushqime duhet të hani për të rënë në peshë

// Pri 9th, 2018
Këto ushqime duhet të hani për të rënë në peshë
Në ditët e sotme mbetet ende problem se çfarë ushqimesh duhet të konsumojmë për të humbur peshë por nutricionistët kanë treguar se është më e thjeshtë se sa e mendojmë. Susie... 
Me shume »
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
http://essay-uk.online/
ShqipEnglishDeutsch