Distria Krasniqi shpallet kampione evropiane

Read Time:1 Minute, 5 Second

Distria Krasniqi është kampione e Evropës në kategorinë -52 kg. Kjo pasi në finale e ka mposhtur italianen, Odette Giuffrida, nënkampionën olimpike nga Rio 2016.

Kosovarja e ka fituar përballjen  me waza-ari. 

Rruga e kosovares deri në finale kishte disa pengesa të cilat u desh t’i kalojë. Ajo në çerekfinale zuri në mbajtje për 20 sekonda duke e  mposhtur me Ippon garuesen nikoqire, kroaten Ana Viktorija Puljiz. Në xhiron e parë Krasniqi ka qenë e lirë, ndërsa në xhiron e dytë ajo ka mposhtur me Wazaari dhe Ippon, garuesen nga Ukraina Anna Borodina. 

Krasniqi shkon në finale të Kampionatit Evropian në Zagreb

Distria Krasniqi ka arritur në finale të Kampionatit Evropian për Senior që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Kampionja Olimpike në gjysëmfinale e ka mposhtur me Wazaari dhe Ippon xhudisten spanjollen, Ariane Toro Soler.
Krasniqi në finale takohet me garuesen italiane Odette Giuffrida, nënkampionën olimpike nga Rio 2016.
Rruga e kosovares deri në finale kishte disa pengesa të cilat u desh t’i kalojë. Ajo në çerekfinale zuri në mbajtje për 20 sekonda duke e  mposhtur me Ippon garuesen nikoqire, kroaten Ana Viktorija Puljiz. Në xhiron e parë Krasniqi ka qenë e lirë, ndërsa në xhiron e dytë ajo ka mposhtur me Wazaari dhe Ippon, garuesen nga Ukraina Anna Borodina.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Preshevë: Për nesër është ftuar mbledhja e Organit të përkohshëm, shkarkohen dhe emërohen drejtorët e rinj të institucioneve
Next post Miroslav Lajçak pas takimit në Bruksel: Paraqita një dokument kompromisi