Home » Sport

Kombëtaret që kanë siguruar pjesëmarrjen në Botëror

Pas Evropës, edhe Amerika Latine ka dhënë emrat e kombëtareve që shkojnë direkt në Botërorin e vitit 2018 Nga Evropa tashmë janë kualifikuar Franca, Spanja, Gjermania, Anglia, Portugalia, Islanda, Belgjika, Polonia dhe Serbia që i bashkohen Rusisë.  Në “Play-Off” do të luajnë Italia, Kroacia, Suedia, Zvicra, Greqia, Danimarka, Irlanda e Veriut dhe Irlanda. Shorti për “Play-Off”... 

Portugalia në Botëror, Zvicra në “play-off”

Zvicra do të luajë në ‘play-off’ për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror. Zvicra ka pësuar humbjen e vetme në kualifikime, por që i ka kushtuar shumë. Tashmë ajo do të luajë në “play-off” për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror, shkruan albinfo.ch. Zviceranët kanë pësuar humbje nga Portugalia me rezultat 2:0 në Lisbonë. Johan Djourou në minutën e 41-të ka... 

Me humbjen e saj, Shqipëria “e çon” Spanjën në Botëror

Spanja ka grumbulluar 25 pikë, pesë më shumë se Italia që është e dyta. Shqipëria ka 13 pikë. Spanja është kualifikuar për në Botërorin “Rusia 2018” pasi ka mposhtur Shqipërinë 3 me 0 në xhiron e parafundit të Grupit G kualifikues. Të tre golat u realizuan në pjesën e parë të lojës. Rodrigo, Isco dhe Thiago Alcantara realizuan në portën e Etrit Berishës. Teksa ka mbetur... 

Kosova nuk arrin të këndellet, vjen humbja e tetë në kualifikime

Kosova u mposht si vendas në “Loro Boriçi” të Shkodrës me rezultat 0 me 2 nga Ukraina. Kosova ka pësuar humbjen e tetë në fazën kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”. Në xhiron e nëntë të Grupit I, Kosova u mposht si vendas në “Loro Boriçi” të Shkodrës me rezultat 0 me 2 nga Ukraina. Leart Paqarada realizoi autogol në minutën e 60-të, ndërsa Andriy Yarmolenko dyfishoi... 

Bunjaki publikon listën për Ukrainën e Islandën, shpreson në befasi

Bunjaki ka deklaruar se dy ndeshjet e ardhshme nuk do të jenë të lehta për Kosovën, por nuk e ka përjashtuar mundësinë që ekipi përfaqësues i Kosovës të befasojë kundërshtarët. Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, ka publikuar listën prej 23 futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e fundit të ciklit kualifikues për Botërorin “Rusia 2018”, kundër... 

Futbollisti shqiptar i Baselit i shënon Manchester Unitedit (video)

Ylber Lokaj shënoi një gol mjaft të bukur me kokë për rezultatin 3:2, derisa United fitoi 4:3 Futbollistët shqiptarë nuk luajnë vetëm në ekipet e para, por edhe në kategoritë e reja. Shumë lojtarë shqiptarë luajnë për të rinjtë të Baselit. Në ndeshjen e fundit ndërmjet Manchester Unitedit dhe Baselit në Ligën e Kampionëve, për të rinj, ka shënuar edhe futbollisti shqiptar,... 

Barazon Shqipëria, humb Kosova

Shqipëria ka barazuar me Maqedoninë në Strumicë, derisa Kosova u mposht në Shkodër nga Finlanda Shqipëria ka arritur një barazim shumë të vlefshëm ndaj Maqedonisë në udhëtim me rezultat 1:1. Pjesa e parë në Strumicë përfundoi pa gola, por në minutën e 53-të, Odise Roshi shënon me kokë pas asistimit të Armando Sadikut, duke sjellë gëzim të madh. Por, maqedonasit kërkonin... 

Shqipëria me ndryshime kundër Lihtenshtajnit

Sokol Cikalleshi nuk është grumbulluar me kuqezinjtë, kurse sulmuesi Armando Sadiku nuk pritet të luajë për shkak të lëndimit. Shqipëria ka një ndeshje të lehtë në letër, por aspak të lehtë në fushë. Kuqezinjtë do të përballen me Lihtenshtajnin, ku do të kenë disa mungesa. Sokol Cikalleshi nuk është grumbulluar me kuqezinjtë, kurse sulmuesi Armando Sadiku nuk pritet të luajë... 

Lojtarët e Shkëndijës shpresojnë ta befasojnë edhe Milanin

Ennur: Do të japim më të mirën nga vetja. Fundi do të tregojë nëse kjo do të jetë e mjaftueshme për të bërë befasinë e radhës” Pasi mposhti kampionin aktual të Maqedonisë  skuadra e Shkëndisë tërë fokusin e ka kthyer tek sfida e ardhshme ajo me Milanin që do të zhvillohet në “San Siro” për fazën e “Play Off”-it në Europa Leauge. Mesfushori i talentuar, Ennur... 

Reali fiton Superkupën e Evropës

Skuadra e Zinedine Zidanet fitoi 2 me 1 në ndeshjen e zhvilluar në Shkup të Maqedonisë. Real Madridi ka mposhtur Manchester Unitedin në ndeshjen e vlefshme për Superkupën e Evropës. Skuadra e Zinedine Zidanet fitoi 2 me 1 në ndeshjen e zhvilluar në Shkup të Maqedonisë. Casemiro dhe Isco shënuan golat për kampionin e Ligës së Kampionëve, ndërsa Romelu Lukaku shënoi golin e vetëm... 
© 2017 KosovaLindore – Portal Informativ · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress