Home » Sport

Rrugët e Gjilanit me flamuj zviceranë

Ndeshja e nesërme mes Zvicres dhe Serbisë ka bërë që Gjilanasit të bëjnë një gjest duke treguar përkrahje ndaj përfaqësueses zviceriane. Rrugët e qytetit të Gjilanit, janë mbushur me flamuj të Zvicrës. Nesër pritet të luhet ndeshja në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, Zvicra- Serbia. Gjilanasit kanë zbukuruar qytetin duke treguar përkrahje ndaj Zvicres. Në përfaqësuesen... 

Shaqiri para ndeshjes ndaj Serbisë: Nuk i frikësohemi askujt

Zvicra dhe Serbia do të ndeshen të premten Zvicra ka marrë zemër pas barazimit ndaj Brazilit 1:1, derisa në ndeshjet e ardhshme do të ndeshet me Serbinë dhe Kosta Rikën. Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, është shprehur se nuk i kanë frikën asnjë skuadre, shkruan “irishmirror.ie”, përcjell albinfo.ch. “Nuk mendoj se ka shumë presion tek ne. Nuk i kemi frikën askujt. Ne kemi cilësi... 

Botërori 2018 – Kroacia fiton dhe bind ndaj Nigerisë

Kroacia ka mundur Nigerinë me rezultat 2:0 në ndeshjen e tyre të parë në këtë Botëror. Në minutën e 32-të, Etebo shënoi në portën e tij, duke kaluar në epërsi Kroacinë. 40 minuta më vonë, Kroacia gjen edhe golin e dytë, kur Luka Modriq shënon nga penalltia. Tashmë kroatët kanë tre pikë dhe janë liderë të grupit. Takimi tjetër i këtij grupi ndërmjet Argjentinës dhe Islandës... 

Botërori 2018 – Ronaldo i jashtëzakonshëm, super derbi përfundon 3:3

Portugalia dhe Spanja kanë barazuar 3:3 në ndeshjen më të bukur deri më tani të Kampionatit Botëror. Golin e parë e shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e katërt nga penalltia, 11-metërsh të cilin e kishte fituar vet, derisa barazoi Diego Costa në minutën e 24-t, por Ronaldo doli sërish në skenë, kur shënoi me një gjuajtja nga distanca dhe gabimit të portierit spanjoll, De Gea. Por,... 

KOSOVA I JEP LAMTUMIRËN E FUNDIT FADIL VOKRRIT

Në përcjellje të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe me nderime shtetërore, kryetari i FFK-së së Kosovës Fadil Vokrri u varros sot. Fadil Vokrri, 57-vjeçar, ndërroi jetë të shtunën në mëngjes, pas një sulmi në zemër. Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës e kanë vlerësuar lartë punë dhe veprën e kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrit për... 

Ndërroi jetë legjenda e futbollit shqiptarë, Fadil Vokrri

Legjenda e futbollit i cili arriti që Kosovën ta vëjë në harën e sportit botëror ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në moshën 57 vjecare. Në biografinë e Fadil Vokrrit thuhet se ai u lind më 23 korrik të vitit 1960 në Podujevë. Me futboll nisi të merret si 15-vjeçar, kurse si 17-vjeçar debutoi në KF “Llapi” në Podujevë. Por kush ishte Fadil Vokrri. Gjatë viteve 1980-1990,... 

Legjenda shqiptare e thaiboksit pensionohet më 9 qershor

Ai karrierën do ta përfundojë me meçin ndaj kundërshtarit nga Serbia, Danijel Arandjeloviq. Sporti i thaiboksit më 9 qershor do të zbehet për një moment sepse nga ringu aktiv po largohet një legjendë e gjallë i cili i ka dhënë shumë këtij arti luftarak. Ky është Mustaf Kicaj, i cili do mbetet një sportist, i cili nuk ka ditur asnjëherë të dorëzohet, ka punuar aq shumë, sa disa... 

Futbollistët e Shqipërisë dhe Kosovës këndojnë së bashku himnin kombëtar

Ndeshja vëllazërore ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë përfundoi me rezultat 3:0. Por, para ndeshjes derisa po intonohej himni kombëtar, përveç lojtarëve të Kombëtares shqiptare, atë e kënduan edhe futbollistët e Kosovës, shkruan albinfo.ch. Kjo ishte diçka unike nga kjo ndeshje, derisa atmosfera në Cyrih ishte e mrekullueshme me tifozerinë që përkrahën të dy ekipet shqiptare.      Read More »

KF Lugina merr tri pikë në tavolinë

K.F. ”Lugina” ndeshjen e saj të radhës duhej të përballej me  K.F ”Rota”. Ekipi musafirë nuk udhëtoi drejt Preshevës, duke bërë që KF Lugina ti merr tri pikë në tavolinë. Trajnerin Jeton Rexhepi ka thënë se ky rezultat e bënë që klubi futbollistikë ”Lugina” të sigurojë vendin e dytë në Ligën e rrethit të Pçinjës. K.F ”LUGINA” ndeshjen e saj të radhës do... 

Shaqiri dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve

“Është e rëndësishme për mua që të gjej një klub ku trajneri dhe drejtuesit të shprehin interes për mua. Do të ishte më mirë nëse ky klub luan në Evropë. Synimi i çdo futbollisti është të luajë në Ligën e Kampionëve”, thotë vetë 26-vjeçari. Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri është i hapur për një kalim nga Stoke City te Tottenham Hotspur, i joshur nga mundësia... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch