Preshevë: Për nesër është ftuar mbledhja e Organit të përkohshëm, shkarkohen dhe emërohen drejtorët e rinj të institucioneve

Read Time:26 Second

Për nesër 26.04.2024 Kryetari i Organit të përkohshëm, Ragmi Mustafa ka ftuar seancën e dytë me 14 pika të rendit të ditës.

Pikat kryesore kanë të bëjnë me emërimet e drejtorëve në institucionet ku themelues është Kuvendi Komunal i Preshevës.

Nesër do të shkarkohen drejtorët dhe do të emërohen ud. të drejtorave në këto institucione:

Ndërmarrjen publike “Moravica” në Preshevë;
Bibliotekën “Mehmet Jusufi” në Preshevë;
Shtëpinë e kulturës “Abdulla Krashnica” në Preshevë;
Qendrën për punë sociale në Preshevë;
Qendrën sportive “Presheva” në Preshevë;

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Von Cramon: Pasivizimi i adresave të shqiptarëve në Luginë të Preshevës të ndalet menjëherë
Next post Distria Krasniqi shpallet kampione evropiane