“Air Albania”, gati për të festuar

Read Time:47 Second

Gjithçka është legjitime, pasi kuqezinjtë kanë arritur të sigurojnë një biletë për në “Gjermani 2024”.

Hera e dytë për Shqipërinë që arrin në një nivel të tillë pas EURO 2016.

FSHF në bashkëpunim me organet kompetente, kanë hartuar një plan festiv, para dhe pas ndeshjes me Ishujt Faroe.

Ja plani:

Kombëtarja shqiptare do të përballet sonte me Ishujt Faroe në “Air Albania” në ndeshjen e fundit të kualifikuesve për Evropianin “Gjermania 2024”.

Shqipëria pas fitores ndaj Moldavisë (0-1), tashmë e ka siguruar kualifikimin në EURO 2024.

Festë e madhe pritet sonte në Tiranë, ku tashmë tifozët kanë nisur të mbushin stadiumin “Air Albania”.

Në stadiumin kombëtar pritet një festë e madhe nga tifozët kuqezinj, mirëpo ka edhe nga ata që kanë mbetur jashtë impiantit.

I tillë është rasti i tifogrupit “Plisat”, të cilët së fundmi kanë reaguar në rrjetet sociale duke theksuar se pavarësisht se ndjehen të përjashtuar nga festa, sërish do ta mbështesin gjithnjë kombëtaren.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Veprimtari Avni Ajdini do të jetoj përtej kohëve me protretin fisnik dhe me veprat e dobishme kombëtare që ka lënë pas</strong>
Next post Shqipëria me barazim ndaj Ishujve Faroe feston kualifikimin në EURO 2024