Albin Kurti: E rëndësishme që Kosova të anëtarësohet në Partneritetin për Paqe

Read Time:24 Second

Pas takimit që pati në selinë e NATO-s me shefin e aleancës më të fuqishme ushtarake në botë, kryeministri i vendit Albin Kurti ka  shkruar në Twitter se NATO-ja është e domosdoshme për sigurinë e Ballkanit Perëndimor.

“Në selinë e NATO-s, falënderova Sekretarin e Përgjithshëm @jensstoltenberg për kontributin e KFOR-it për paqen dhe sigurinë në Kosovë dhe theksova rëndësinë që Kosova të anëtarësohet sa më shpejt në Partneritetin për Paqe të NATO-s”, ka shkruar kryeministri.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post JO NDARJE, ASOCIACION, EKSTRATERRITORIALITET-JO SHAMIJA,<br>JO PËRÇARJE DHE PIKË
Next post Miroslav Lajçak gati për nesër, publikon fotografitë me Kurtin e Vuçiqin