BYBERAJ: Ideali ynë i përbashkët, “Një Tokë, Një Komb, Një Realitet,” askund si në Malësinë e Gjakovës nuk mund të gjejë terren

Read Time:58 Second

Tema e bisedës: “Rruga e Lirië”- rrugë ndërkufitare nga Shipshani në Koshare dhe finalizimi i Memorialit kushtuar Luftës së Koshares e Shtatorja e heroit të saj, Bylbyl Breçani-

                                                            __________

Me kënaqësi prita sot përfaqësuesit e Shoqatës së ish “Brigadës 138 Agim Ramadani” dhe gjeneralët e UÇK-së: Rrustem Berisha, Fadil Hadergjonaj, Anton Çuni, si dhe delegacionin që i shoqëronte,- – shkruan në faqen e tij zyratre në facebook, Z. Rexhë BYBERAJ– Kryetar i Bashkisë Tropojë

I lumtur për përgëzimet vëllazërore për Tropojën dhe kontributin tonë në luftën historike.

Gjithashtu në këtë takim u diskutua dhe për kontributin tonë në aspektin infrastrukturor dhe financiar për finalizimin e Memorialit të kushtuar Betejës së Koshares.

Ideali ynë i përbashkët, “Një Tokë, Një Komb, Një Realitet,” askund si në Malësinë e Gjakovës nuk mund të gjejë terren.

Tropojë, 10 tetor 2023

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho: Ndeshja me Çekinë si më e rëndësishme
Next post Sot, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë të jashtëzakonshme