Escobar intervistë për “Kanal 10”: Marrëveshja Kosovë-Serbi çështje javësh

Read Time:55 Second

Escobar në Prime Time: Marrëveshja finale mes Kosovës e Serbisë – çështje javësh

Deputetja e VV-së: Mund të flasim për modele tjera të Asociacionit por jo në kompetenca që ka kërkuar Serbia

Në një lidhje të drejtpërdrejtë në debatin Politiko, deputetja e VV-së, Arbëreshë Kryeziu Hyseni, ka folur tutje për intervistën e Gabriel Escobar, për disa modele apo vizione të reja për Asociacionin, raporton Gazeta10.

‘Mendoj që kemi qenë të qartë dhe të prerë vazhdimisht sa i përketë qasjes së Asociacionit sepse po flasim për një Asociacion që bie ndesh me Kushtetutën e Rep. të Kosovës, ndërkohë në po këtë deklarata të zotri Escobar gjithashtu dëgjuam që janë folur për modele apo vizione të ndryshme se si do të mund të zbatohej një Asociacion brena Kosovës dhe ju e dini që kjo është edhe dicka e diskutuar në të kaluarën  se do të mund të flitet për Asociacion të formave të ndryshme por jo për një me kompetenca ekzekutive të atillë sic e ka kërkuar Serbia.”, tha Hyseni.

/Gazeta10/.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Pas takimit me delegacionin e Luginës së Preshevës, Escobar nesër vjen në Kosovë
Next post Çka parasheh propozimi franko-gjerman?