Ndërkombëtare

 • Gjenerali i NATO-s: Duhen dërguar më shumë trupa dhe artileri në Kosovë

 • Viola Von Cramon: Mezi pres ta shoh Kosovën si anëtare të plotë në KiE

 • Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës voton PRO anëtarësimit të Kosovës në KiE

 • Ariana Shoshi-Musliu optimiste për pranimin e Kosovës në KiE

 • Emmanuel Macron: I nevojshëm normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë

 • Shtetet e QUINT-it: Bojkoti nuk sjell dobi për qytetarët në veri

 • Joe Biden kritikon Netanjahun lidhur me luftën në Gazë

 • Paul Williams: Beogradi duhet të zgjedhë mes Perëndimit dhe Rusisë

 • BE i bën thirrje Listës Serbe që të rishqyrtojë vendimin për zgjedhje

 • Lajçak flet për takimin me Kamberin dhe Lutfiun: Diskutuam tema të rëndësishme

 • Stuart Peach kërkon nga Kurti dhe Vuçiq zbatimin e marrëveshjeve

 • Debati për anëtarësimin e Kosovës në KiE më 18 prill, publikohet agjenda