Nora Gjakova fiton Medaljen e Bronztë në Kampionatin Evropian

Read Time:26 Second

Nora Gjakova ka arritur të sigurojë Medaljen e Bronztë në Kampionatin Evropian individual të xhudos në Montpellier të Francës. Kjo pasi xhudistja kosovare ka mposhtur gjermanen Seija Ballhaus.

Gjakova ka fituar me Ippon në kohën shtesë.

Për të arritur deri në repesazh kosovarja ka mposhtur polaken Arleta Podolak, kurse në çerekfinale Gjakova është mposhtur nga gjermanja Pauline Starke.

Për Gjakovën kjo është medalja e shtatë në Kampionatet Europiane(ka një të artë, një të argjendtë dhe pesë të bronzta).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post YIHR: Serbia i fshin nga listat e votimit 3.370 shqiptarë në Luginë
Next post Ivica Daçiq: Kosova mund të hapë ambasadë në Hënë, jo në Serbi