Opinion: Njeriu i vitit 2023 e meriton Albin Kurti 

Read Time:47 Second

Nga Skënder KAPITI 

Nëse do të ishte organzuar një sondazh se kush është njeriu i Vitit 2023 në Shqipëri e Kosovë, dhe nëse si pyetsor do të ishin këto kritere të më mëposhtme si: patriotizmi,  ndëshmëria dhe pastërtia  morale dhe pakorruptueshmëria; përgjegjshmëria,llogaridhënia e transparenca para publikut e kombit; sinqeriteti, interesi  dhe cështja shqiptare parësore, pra   mbi të gjitha interesi kombëtar; maturia, mëncuria dhe aftësia intelektuale, politike, diplomatike dhe qeverisëse, dhe duke u nisur nga konsiderata të tilla dhe nga paanshmëria si dhe  i cliruar nga interesi personal dhe nga subjektivizmi vlerësoj  që njeriu i vitit 2023 si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë meriton të   ishte  Kryeministri i Kosovës  z. Albin Kurti. Dhe kundër kësaj do të kishin qenë politika dhe politikanët deshtakë, hipokritë , egoist dhe ata të sëmurë nga kompleksi i inferioritetit, do ishin kundër  korrupsioni politik, oligarkik, mediatik dhe intelektual.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Mashtruesi dhe falsifikatori cinik i historisë</strong>
Next post <strong>Shaban Bajrami, që filmoi takimet e vendlindjes dhe shumë ngjarje në Malësinë e Bujanocit</strong>