Publicistit, e veprimtarit, Refik Hasanit, i ndahet Mirënjohje

Read Time:37 Second

Dje, në Takimin PanShqiptar, që u mbajt në Hotel ,,EMERALD’’, në Prishtinë.

Të pranishëm ishin shumë mysafirë Nderi nga hapsira Shqiptare dhe Diaspora. 

Tema ishin nga Historia, Identiteti e Integrimi 

Mirënjohja, ju nda  për kontributin e rëndësishëm në fuqizimin e zërit në dobi,të ngritjes e afirmimit  Preshevës, Medvegjës e Bujanocit, në nivelin më të lartë për Referendumin e mbajtur më  1 e 2 mars 1992, luftës së UÇPMB-ës, por edhe në pasqyrimin në vështrime, debate, tribuna e konferenca shkencore, veçmas mbi  Reciprocitetin, mbi pasivizimin e adresave-si një pastrim Etnik,  diskriminimin në shumë segmente të jetës. 

E nderuan  me një Mirënjohje – Çmimi i Lartë, nga Këshilli Kombëtarë Organizativ i Takimit PanShqiptar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Beteja për Shkupin mes Washingtonit dhe Kremlinit! 
Next post Zgjidhet Qeveria e re e Serbisë, Kamberi: nuk pres ndryshim të politikave serbe ndaj shqiptarëve