Viola von Cramon shpreson të ketë marrëveshje në OhërViola von Cramon:

Read Time:44 Second

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, shpreson që në takimin e javës së ardhshme në Ohër, Kosova dhe Serbia ta nënshkruajnë marrëveshjen për Planin Evropian.

Ajo ka shkruar në Twitter se ky do të jetë një hap i madh drejt BE-së për të dy shtetet.

“Shpresoj shumë që do të shohim të dyja nënshkrimet nën marrëveshje në fund të javës së ardhshme në Ohër. Do të jetë një hap i madh drejt integrimit evropian për të dy vendet”, ka shkruar Von Cramon.

Eurodeputetja gjermane e ka shpërndarë shkrimin e ambasadorit, Jorn Rohde, i cili i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që të mos e humbin rastin në Ohër.

“Një marrëveshje do të përshpejtojë integrimin euroatlantik të Kosovës dhe është një shans historik në rrugën drejt normalizimit të plotë dhe njohjes reciproke”, tha Rohde në një postim në Twitter.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ardita Sinani fton Lajçakun t`i takojë shqiptarët e Luginës
Next post Lukas Mandl: Historikisht Serbia ka qenë agresori, ndërsa Kosova ishte viktima