Vjosa Osmani: Mirënjohje çdo lideri amerikan – përtej linjave partiake

Read Time:43 Second

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e shënimit të përvjetorit të pavarësisë së SHBA-së, i ka dërguar letër presidentit të SHBA-së, Joe Biden, në të cilën ka falënderuar për kontributin e çdo lideri të SHBA-së që ka qëndruar dhe vazhdon të qëndrojë me popullin e Kosovës.

Osmani, përmes platformës “X”, ka shprehur mirënjohje për kontributin  SHBA-së për lirinë e Kosovës, duke kujutuar maksimën e MartinLuther King-ut: ” Padrejtësia kudo është një kërcënim për drejtësinë kudo”.

“Kontributi i SHBA-së për lirinë e Kosovës është mishërimi më i vërtetë i fjalëve të Martin Luther King-ut: ‘Padrejtësia kudo është një kërcënim për drejtësinë kudo’. I detyrohemi një borxhi mirënjohjeje çdo lideri amerikan – përtej linjave partiake – i cili ka qëndruar dhe vazhdon të qëndrojë me popullin e Kosovës, popullin më proamerikan në Tokë”, ka shkruar Osmani në ‘X’.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Opinion: Rusia dhe rusët në penën e katër personaliteteve
Next post Euro 2024: Humb Gjermania, Spanja në gjysmëfinalen e Evropianit