Vjosa Osmani për bazën ajrore në Kuçovë: Ku ka NATO, ka paqe e stabilitet

Read Time:29 Second

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se hapja e bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë është hap i rëndësishëm në forcimin e pranisë së Aleancës së Atlantikut Verior në rajon.

Presidentja Osmani ka thënë se kjo bazë taktike ajrore do të kontribuojë në rritjen e sigurisë.

“Hapja e Bazës Taktike Ajrore të NATO-s në Kuçovë, Shqipëri, shënon një hap të rëndësishëm në forcimin e pranisë së Aleancës në Ballkanin Perëndimor, duke kontribuar në rritjen e sigurisë në rajonin tonë dhe më gjerë. Ku ka NATO, ka paqe dhe stabilitet”, ka shkruar Osmani në X.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Hapet baza ajrore e NATO-s, helikopterët Black Hawk dhe dronët Bayraktar “pushtojnë” Kuçovën
Next post Hysen Ibrahimi – Intervistë me Prof. Hasan Kadri Gashin