Xhudistët e Kosovës fitojnë tetë medalje të arta 

Read Time:35 Second

Sukses i madh i Kosovës në garat individuale në Kampionatin Ballkanik të Xhudos, i cili po zhvillohet në Pejë. Tetë medalje të arta kanë fituar kosovarët në ditën e parë të garave në ngjarjen ku organizimi i është besuar Kosovës. 

Trajneri i njohur Driton Kuka nuk e ka fshehur kënaqësinë për suksesin e arritur. “Medaljet e fituara në vendlindje peshojnë më shumë!”, ka shkruar ai në rrjetin social Facebook. 
Garat e kampionatit që transmetohet në RTK vazhdojnë edhe nesër ku në agjendë janë ballafaqimet ekipore.   

Nikoqire e Kampionatit Ballkanik 2023 është Kosova, ndërsa po marrin pjesë Shqipëria, Bosnia dhe Hercegovina, Bullgaria, Qipro, Greqia, Moldavia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Rumania dhe Turqia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Shqipëria sot mori Presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së
Next post Opinion: <strong>Kuvendi Kombëtar i PD-së vertetoi parashikimin tim  të para një viti</strong>