A do të përshendes  Presidenti  i Republikës së Shqiperis popullin shqiptar që jeton ne Kosove?

Read Time:28 Second

Presidenti i Shqipërisë Barjam Begaj viziton Kosovën me rastin e ditës së Çlirimit 12 Qershorit.

Me 17 shkurt ditën e Shtetit të Kosovës nuk  i është dhënë  e drejta të flasë .

Pyetja është a do të lejoj Qeveria e Republikës së Kosovës  të përshendes popullin shqiptarë  që jetojnë  në Kosovë?

Presidenti Begaj e ka obligim edhe me  Kushtetut të Shqiprise( Paragrafi 3 ), që të flas dhe përshendet popullin shqiptarë kudo që jetojnë.

Shqipëria ka kontribuar për Lirinë dhe Pavarsinë e Shtetit Kosovës.

Hyzri Salihu04.06.2024

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Vizitat e ndërsjellta dhe marrëdhëniet miqësore shqiptaro-turke gjithmonë shqetesojnë Beogradin dhe turkofobët
Next post Opinion: Intelektualë, aktivizohuni dhe dukuni  në mbështeje të Kurtit