Albin Kurti: Tash po e hapim rrugën për zgjedhje të parakohshme

Read Time:27 Second

Kryeministri e Kosovës, Albin Kurti ka thënë se ka filluar të hapet rruga për zgjedhje të parakohshme në veri. Ai ka përmendur reduktimin prej 25% të Policisë në godinat e komunave veriore.

“Që nga java e kaluar, ne kemi reduktuar praninë e Policisë me 25% në 3 godinat e komunave veriore. Tani po fillojmë të hapim rrugën për zgjedhje të parakohshme”, ka shkruar kryeministri Kurti në Twitter.

Kreu i Qeverisë, ka theksuar se Kosova po zbaton me mirëbesim “marrëveshjen me BE-në të arritur në Bratislavë për de-përshkallëzimin”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”- Njoftim
Next post Gabriel Escobar: Serbia bartë pasoja nëse nuk mban zotimin për zgjedhjet në veri