Bajram Begaj thirrje shqiptarëve të Luginës për zgjedhje: Ju inkurajoj të votoni

Read Time:30 Second

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka kërkuar daljen në zgjedhje të shqiptarëve të Preshevës, Medvegjës e Bujanocit.

Ai ka thënë se zgjedhjet e ditës së nesërme janë një moment shumë i rëndësishëm për përfaqësimin e tyre politik dhe mbrojtjen e të drejtave të tyre.

“Vetëm përmes  pjesëmarrjes masive dhe zgjedhjes së kandidatëve tuaj mund ta arrini këtë. Duke shpresuar në një proces sa më demokratik, ju inkurajoj të merrni pjesë  në votime e të zgjidhni kandidatët tuaj të preferuar që do t’ju përfaqësojnë në Parlamentin e ardhshëm”, ka shkruar Begaj.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Akil Gjakova fiton Medaljen e Artë në Kampionatin Evropian
Next post Shqiptarët e Luginës votuan për dy lista zgjedhore, lista e Shaip Kamberit siguron një mandat