Besa Kokëdhima ndonëse shkëlqen me performancën e saj, nuk kualifikohet në Eurovision

Read Time:37 Second

Këngëtarja që po e përfaqëson Shqipërinë këtë vit në Eurovision, Besa Kokëdhima, me përformancën e saj ka dhuruar shumë energji dhe ka marrë shumë durtrokitje me këngën e saj “Titan” të cilën e këndoi në gjuhën angleze, fatkeqësisht nuk arriti të kualifikohet në 10-tëshen e natës së dytë.

Besa Kokëdhima ishte renditur e 2-ta në radhë për të performuar në gjysmëfinalen e dytë të Eurovision 2024, një nga ngjarjet muzikore më të ndjekura me miliona shikues.

Në gjysmëfinalen e parë të Eurovision 2024 dolën 16 finalistët e parë, ku 10 vende që kaluan gjysmëfinalen e parë ishin: Serbia, Portugalia, Sllovenia, Ukraina, Lituania, Finlanda, Qipro, Kroacia, Irlanda, Luksemburgu.

Ndërsa 6 vendet si Franca, Italia, Anglia, Gjermani, Spanja dhe Suedia shkojnë automatikisht në finale.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Federata Shqiptare e Futbollit me fushatë mbëshetëse për këngën “TITAN” në Eurovision
Next post Ka me na gjykue Nana Kosovё