Bujanoci dhe Likova përfitojnë projekt 340.000 euro nga IPA fondet e BE-së

Read Time:36 Second

Komuna e Bujanocit dhe ajo e Likovës përmes ndërmarrjeve publike “Komunalia” nga Bujanoci dhe “Pisha” nga Likova janë përfitues të projektit nga IPA fondet, në kuadër të programit të bashkëpunimit ndërkufitar.

Projekti i përzgjedhur dhe i financuar nga IPA është në vlerë prej mbi 340.000.00 euro dhe titullohet “Preventimi i përmbytjeve – nga rreziku në benefit”. Në kuadër të këtij projekti komuna e Bujanocit, gjegjësisht NP Komunalia do jetë përfitues i dy bagerave të cilët në kuadër të projektit do të futen në përdorim në rregullimin dhe mirëmbajtjen e shtratit të lumit.

Projekti i përfituar nga IPA fondet do të zgjasë 18 muaj dhe ka për qëllim përmirësimin e infrastrukturës dhe ekologjisë në dy komunat, asaj të Bujanocit dhe Likovës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Sulmi i Hamas-it në Izrael: Shkon numri në 100 të vdekur, me qindra të lënduar
Next post <strong>Gazeta “SOT”- Tribunë e patriotizmit real dhe e moralit demokratik</strong>