Home » LPD

LPD

Bilaç – Jonuz Musliu : Presheva nuk është Dobrosin, Konçul as Merdare por Presheva është një Shqipëri e vogël

Bilaç – Jonuz Musliu : Presheva nuk është Dobrosin, Konçul as Merdare por Presheva është një Shqipëri e vogël

Tet. 21 | Presheva nuk është Dobrosin, Konçul as Merdare por Presheva është një Shqipëri e vogël, pikërisht zgjodhëm këtë vend që të firmosim unitetin e faktorit politik të Luginës me pesë parti shqiptare për të marrë pjesë në proceset që...

LPD PËRGËZON  SHTETIN AMË PËR FITOREN E STATUSIT  TË VENDIT KANDIDAT NË BASHKIMIN EVROPIAN

LPD PËRGËZON SHTETIN AMË PËR FITOREN E STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT NË BASHKIMIN EVROPIAN

Qer. 25 | Lëvizja e Progresit Demokratik dhe lideri i saj Jonuz Musliu, i cili njëherit është edhe kryetar Kuvendi Komunal në Bujanoc, ka uruar institucionet e larta të shtetit shqiptar Shqipërisë, marrjen e statusit kandidat në Bashkimin Evropian. “Është...

Musliu Kërkon ministri për Luginën në qeverinë e Kosovës

Musliu Kërkon ministri për Luginën në qeverinë e Kosovës

Qer. 17 | Kryetari i LPD-së dhe Kuvendit komunal në Bujanoc, Jonuz Musliu thotë se nga kryeministri i ardhshëm i Kosovës do të kërkoj që të krijohet ministria e cila do ti përkushtohet zgjidhjes së problemeve të shqiptarëve që jetojnë në Preshevë,...

Bujanoci në Ferizaj – ME RASTIN E ZBULIMIT TË BUSTIT TË DËSHMORIT ENVER TOPALLI

Bujanoci në Ferizaj – ME RASTIN E ZBULIMIT TË BUSTIT TË DËSHMORIT ENVER TOPALLI

Maj. 20 | Kryetari i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Jonuz Musliu, ish shef politik i UÇPMB-së, me ftesë të autoriteteve komunale të Ferizajit, merr pjesë në zbulimin e bustit të dëshmorit Enver Topalli, i cili u bë solemnisht në oborrin e Shkollës...

Lëvizja e Progresit Demokratik-LUGINA NË PREKAZ

Lëvizja e Progresit Demokratik-LUGINA NË PREKAZ

Mar. 7 | Një delegacion i lartë nga radhët e Lëvizjes së Progresit Demokratik, të udhëhequr nga lideri i saj Jonuz Musliu, dje, bënë homazhe në Kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz dhe vizituan Kullën e familjes Jashari. Kryetari i LPD-së, Jonuz...
© 2014 KosovaLindore – Portal Informativ · RSS · Designed by Kosovalindore · Powered by wordpress