Zgjedhjet në Bujanoc, Musliu: Shqiptari që bashkëpunon me SNS-in dhe aparatin shtetëror po na konteston rezultatin

Read Time:1 Minute, 24 Second

Kryetari i Lëvizjes së Progresit Demokratik, Shqiprim Musliu i është përgjigjur kryetarit të degës së APN-së në Bujanoc, Arbër Pajaziti në lidhje me procesin e votimit në fshatin Konçul

Pajaziti më herët ka kontestuar rezultatin e zgjedhjeve në njësinë 10 në Konçul ku dalja ishte 80% dhe ku bindshëm fitoi LPD e Musliut. Ai ka ftuar edhe prokurorinë e shtetit që ta hetojë votimin në këtë njësi.

Mirëpo, në përgjigjen e tij, Shqiprim Musliu ka deklaruar se Arbër Pajjaziti është “I vetmi shqiptar i cili refuzoi të bëhet pjesë e koalicionit parazgjedhor mes shqiptarësh në Bujanoc, sot, në bashkëpunim me aparatin shtetëror dhe SNS-in, po konteston votën e lirë të qytetarëve shqiptarë në Konçul”.

Postimi i Shqiprim Musliut

I vetmi shqiptar i cili refuzoi të bëhet pjesë e koalicionit parazgjedhor mes shqiptarësh në Bujanoc, sot, në bashkëpunim me aparatin shtetëror dhe SNS-in, po konteston votën e lirë të qytetarëve shqiptarë në Konçul.
E kuptoj që rezultati i LPD-së gjithandej nëpër Bujanoc nuk ju ka pëlqyer – por shpresoj që nuk keni pritur ndonjë rezultat tjetër në Konçulin tonë historik.
Prandaj, Arbër, para se të bësh akuza të tilla, ndalu dhe shiko se ku dhe me kë je ulur. Mund të jesh në zor – por ne faj s’të kemi.
LPD ka punuar 4 vite për këtë rezultat. Madje, në bazë të fakteve që posedojmë, nëse një vendvotim do të duhej të shkonte në rivotim, ai është Te Shteket në Tërrnoc.
Arbër, nëse është pushteti ai që e do, hajde tek ne, ulemi, flasim dhe e zgjidhim këtë çështje. Më vjen keq të të shoh si argat të djallit. Pak respekt për emrin që mban, aman!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Zgjedhjet në Bujanoc, Konçul: Fituesi i zgjedhjeve, Arbër Pajaziti ankimon zgjedhjet dhe fton prokurorinë për hetim
Next post Albin Kurti uron Ardita Sinanin: Tani mbështetja për Preshevën do të rritet edhe më shumë