Edi Rama: Nga sot, deti i Shqipërisë do të përdoret për tregti edhe nga Kosova

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë, e cila forcon edhe më shumë lidhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe dy popujve shqiptarë.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama ka treguar se po bëher zhdoganimi në Portin e Durrësit dhe se, nga sot, “deti ynë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.”

Lini një Përgjigje

Previous post JU FLET KOSOVA E LIRË: Liria nuk mund të negociohet
Next post Festivali Letrar Ndërkombëtar Tirana Gate 2022 / Ftesë