Edward Joseph pasi e sheh Osmanin në helikopter: Ta pilotojë Kosovën në KiE

Read Time:47 Second

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një video të postuar nëpër rrjetet sociale, ka treguar se ka bërë praktikë në pilotimin e helikopterëve amerikanë “Bell”.

E në këtë postim i ka reaguar edhe analisti amerikan dhe profesori i njohur i Johns Hopkins University, Edward P.Jospeh. Ai ka shkruar se si një ish-pilot është i emocionuar të shoh presidenten Osmani teksa merr mësime me helikopter Bell.

Ai tutje ka thënë se Osmani të veprojë njejtë edhe me Kosovën dhe ta “pilotojë” drejt Këshillit të Evropës.

 “Si një ish-pilot i helikopterit të Ushtrisë – i cili u vendos me NATO/IFOR në Bosnje-Hercegovinë – jam i emocionuar kur shoh Presidenten Osmani duke fluturuar me këtë helikopter Bell. (Kam fluturuar me UH-1, gjithashtu një helikopter Bell.) Unë po llogaris që Presidentja Osmani të pilotojë Kosovën në Këshillin e Evropës! Një hap transformues për të gjithë qytetarët e Kosovës — dhe për rajonin”, ka shkruar Joseph.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Malit të Zi do të votojë pro Rezolutës për Srebrenicën në OKB
Next post VLEN dhe VMRO-DPMNE pajtohen për parimet e përgjithshme për të bashkëqeverisë