Erdogan letër urimi Osmanit: I kushtojmë rëndësi paqes dhe stabilitetit në rajon

Read Time:35 Second

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në 16-vjetorin e pavarësisë, ka pranuar telegram urimi nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Në letrën e tij, Presidenti Erdogan ka shprehur besim të plotë se marrëdhëniet miqësore mes Turqisë dhe Kosovës, do të vazhdojnë të zhvillohen.

“Kam besim të plotë se marrëdhëniet miqsore mes Turqisë dhe Kosovës, të cilat e marrin fuqinë e tyre nga lidhjet historike, ekonomike, humanitare dhe kulturore, do të vazhdojnë të zhvillohen. Marrja e Komandës së KFOR-it këtë vit është një tregues konkret i rëndësisë që i kushtojmë paqes dhe stabilitetit si në Kosovë ashtu edhe në rajon dhe përpjekjeve tona në këtë kontekst”, thuhet mes tjerash në urimin e Presidentit Erdogan.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Biden letër urimi Osmanit për pavarësi: Kosova të përmbush të gjitha obligimet në dialog
Next post Opinion: <strong>Kundër atyre që thonë se Kosova është projekt dhe e krijoi shtet Perendimi</strong>