Erdogan: Turqia është e gatshme të kontribuojë në procesin e dialogut

Read Time:22 Second

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se përparimi në dialog mes Kosovës dhe Serbisë, është mënyra e vetme për paqe afatgjatë dhe stabilitet në rajon.

Në një postim në “Twitter”, Presidenca turke, ka thënë se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, lidhur me zhvillimet në veri të Kosovës.

Sipas njoftimit, Erdogan ka theksuar se Turqia është e gatshme të kontribuojë në procesin e dialogut.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Stuart Peach: I pamatur veprimi i Qeverisë, u dëmtua imazhi i Kosovës
Next post Kurt Volker: Kosova të ulë tensionet, Perëndimi t’i bëjë presion SerbisëKurt