Gjykata speciale ndalon Sami Lushtakun, dërgohet në Zyrat e EULEX-it

Read Time:28 Second

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) për Zonën e Drenicës, Sami Lushtaku është ndaluar nga Policia e Gjykatës Speciale dhe para pak minutash është dërguar te zyrat e EULEX-it në Fushë-Kosovë.

Lajmin për ndalimin e tij e kanë konfirmuar edhe familjarë të tij, të cilët nuk e dinë edhe arsyen e ndaljes.

Vlen të theksohet se të enjten, Prokuroria e Specializuar ka bastisur shtëpinë e ish-komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimi dhe ka konfiskuar telefonin e Hajredin Kuçit.

Jozyrtarisht është mësuar se z.Selimi dyshohet për pengim të drejtësisë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Perandori apo Demokraci</strong>
Next post Sami Lushtaku: Drejtësisë nuk i kemi ikur asnjëherë, lufta jonë ishte për liri