Kongresisti Torres: Pavarësia e Kosovës, histori suksesi e SHBA-së

Read Time:28 Second

Kongresisti amerikan, Ritchie Torres, shtetin e Kosovës e ka konsideruar storje suksesi për Amerikën dhe demokracinë në Ballkan.

Përmes një shënimi në platformën X, ai ka thënë se ndjehet krenar që përfaqëson Bronxin në Kongres, vend ku që është shtëpi e mijëra shqiptarëve.

“Kisha nderin të festoj 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, që është një storje suksesi e SHBA-së për demokracinë në Ballkanin Perëndimor”.

“Jam krenar që përfaqësoj Bronksin, i cili është shtëpia e mijëra shqiptarëve nga Kosova, Shqipëria dhe më gjerë”, ka shkruar miku i Kosovës në platformën X.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Pas serbëve, edhe partitë shqiptare në Bujanoc tentojnë të unifikohen për zgjedhjet lokale
Next post Ullmar Qvick thesar shqiptar në Suedi