Kosova e ka mposhtur Qipron me rezultat 5-1

Read Time:1 Minute, 2 Second

Kombëtarja e Kosovës në futboll, e ka deklasuar Qipron, duke e mposhtur me rezultat 5-1, dhe duke e siguruar vendin e dytë në Ligën C.

‘Dardanët’ dhe qipriotët u përballen në ‘Fadil Vokrri’ në sfidën e fundit të këtij cikli në Ligën e Kombeve.

Futbollistët e Kombëtares sonë, bën super-paraqitje kundër Qipros, duke e mbyllur me fitore bindëse prej 5-1, këtë cikël të garave në Ligën e Kombeve.

Pas vetëm 22 minutave lojë, ndezët stadiumi ‘Fadil Vokrri’ kur Florent Muslija shënon një supergol për epërsinë e Kosovës prej 1-0. Në finish të pjesës së parë, Donat Rrudhani dyfishon avantazhin e Kombëtares sonë në 2-0, rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim.

Lojë mjaft të mirë djemtë e Kosovës bën edhe në fraksionin e dytë, duke shënuar edhe tre gola. Elbasan Rashani (47’) shënon për rezultatin 3-0, derisa për golin e katërt dhe të pestë u përkujdes super-ylli ynë Vedat Muriqi (52’, 84’), kurse, golin e vetëm për Qipron e shënoi Roberge (81’).

Kosova siguron vendin e dytë në Ligën C grupi 2, derisa në vendin e parë është Greqia, kurse, Qipro është e treta me pesë pikë aq sa ka edhe Irlanda e Veriut në vendin e fundit.  

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ardita Sinani: Lugina tani ka adresë në Qeverinë e Kosovës
Next post Kombëtarja shqiptare sërish ka zhgënjyer