Michael Roth: Vuçiqi është zgjatje e Kremlinit dhe Pekinit në Evropë

Read Time:20 Second

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Bundestagut gjerman, Michael Roth, tha se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq hidhet në krahët e regjimit kinez.

“Vuçiq në mënyrë cinike hidhet në krahët e regjimit kinez dhe i jep atij një kalim të lirë për një zgjidhje ushtarake të çështjes së Tajvanit. Vuçiq është zgjatje e Kremlinit dhe i Pekinit në Evropë”, ka shkruar ai në platformën ‘X’.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Akademi solemne “Marie Shllaku mbretresha e nacionalizmës shqiptare”
Next post Edi Rama letër Blinkenit: Koha për një samit të NATO-s në Ballkanin Perëndimor