Në Rahovicë të Preshevës demolohet lapidari i katër dëshmorëve të UÇPMB-së

Read Time:17 Second

Në mesnatën e kaluar është demoluar lapidari i katër dëshmorëve të UÇPMB-së, rënë në grykën e Rahovicës në majin e vitit 2001.

Në këtë lapidar janë dëshmorët Bardhyl Osmani, Shaban Ukshini, Sami Ukshini dhe Kastriot Arifi. Veteranët e luftës këtë e konsiderojnë si luftë speciale të Serbisë ndaj shqiptarëve.

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Edi Rama: Marrëveshja Kosovë-Serbi për energjinë, është rruga e duhur
Next post Bujanoc: Anulohen zgjedhjet e parapara për ditën e sotme në Tërnoc