PAVARËSIA

Read Time:27 Second

Dhjetë shkronja në një emër
Në çdo shpirt e në çdo zemër
Ndërtojnè emrin Pavarèsi
Fjalë e shenjtë  për çdo njeri

Ne me shekuj e ëndërruam
Me fitue të shtrenjtën Liri
Asnjëherë nuk u pajtuam
Me que jetën në robèri.

Sot ballëlartë e shumë krenarë
Gëzojmë lirinë e pavarësinë
Trembëdhjetë vite rrita jonë
Të sigurtë kemi ardhmërinë

Në vigjilje të 17 Shkurtit
Bashkojmë zemrat e hedhim valle
Gëzojnë fëmijët në prehër të nënave
Për këtë festë mbarëkombëtare

Pavarsinë që sot e gëzojmë
Borgj ua kemi çlirimtarëve
Bacë ADEMIT e RUGOVËS
Bashkë me ndihmën e ndërkombëtarëve.

ARGJIRA UKIMERI – MR.SC. PEDAGOGE

SHKURT 2023, PRIZREN

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Peter Stano: BE i ka marrë parasysh komentet e Kurtit për Asociacionin
Next post “Klubi i Shkrimtarëve dhe Artistëve” Durrës i kërkojnë Presidentes Osmani dekorimin e Familjes së Sadri KAPITIT