Presidenti Begaj uron Kamberin: Mbështetja e Shqipërisë nuk do të mungojë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka uruar Shaip Kamberin për rizgjedhjen deputet në Parlamentin e Serbisë, duke thënë se mbështetja nga ana e Shqipërisë nuk do t’i mungojë.

Begaj, në një postim në Facebook, ka thënë se beson që roli dhe kontributi i Kamberit do të vijojë t’i shërbejë të gjithë shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

“Urime Shaip Kamberi për rizgjedhjen në Parlamentin e ri të Serbisë. Uroj që roli dhe kontributi juaj të vijojë t’i shërbejë të gjithë shqiptarëve të Luginës së Preshevës, për adresimin e të drejtave të tyre legjitime. Mbështetja e Shqipërisë nuk do të mungojë! Suksese!”.

Lini një Përgjigje

Previous post Shaip Kamberi: Do ta ballafaqojmë sërish Serbinë për diskriminim të shqiptarëve
Next post AKP merr nën administrim një kompleks në Banjskë, ia jep me qera Policisë së Kosovës