Qeveria e Kosovës mbështet financiarisht Luginën e Preshevës

Read Time:27 Second

Qeveria e Kosovës njofton se në mbledhjen e saj ka vendosur që të ndihmojë Luginën e Preshevës me qëllim të përkrahjes së aktiviteteve të tyre lobuese gjatë vizitës në Republikën Federative të Gjermanisë këtë muaj.

Përmes një njoftimi për medie bëhet e ditur se Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur në mënyrë elektronike, ka ndarë 10,270.00 €, si mbështetje financiare për Këshillin Kombëtar Shqiptar dhe përfaqësuesit e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, me qëllim të përkrahjes së aktiviteteve të tyre lobuese gjatë vizitës në Republikën Federative të Gjermanisë këtë muaj.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Euro 2024, Sylvinho: Krenar me ekipin, premtoj se do të luftojmë edhe ndaj Spanjës
Next post Partia katalunase e çon javën tjetër në Kuvend nismën për njohje të pavarësisë së Kosovës nga Spanja