Sa here Meta eshte ne hall i vjen ne ndihme Sali Berisha

Read Time:1 Minute, 42 Second

Nga Edlira Devolli Leka

Me gjykatat, me marreveshje, me koalicione, solidarizim etj etj. Ne fakt Meta apo Metaj ka deklaruar disa here qe doktorin e ka debulese, por ajo qe eshte e dukshme eshte debulesa e Doktorit per Ilir Rexhep Metajn.

Tashme kjo debulese ka perfshire edhe Frontin per Shpetimin e Shqiperise. Sapo ben nje status apo shkrim per Metajn hidhen ne sulm. Ok! Mendimi tyre apo mision?

Nuk dua te nderhyje ne opinione apo debulesa te kerkujt, por nderroni emrin te pakten, nga Fronti per Shpetimin e Shqiperise kthejeni ne Fronti per Shpetimin e Figurave Komuniste dhe Bashkepunetoreve te ish sigurimit. Nuk ka asgje te keqe te pasqyrosh me emer konkret misionin e frontit. 

Çfare problemi ka Sali Berisha nese shtetasi IM ka qene spiun? Ai vet ka qene komunist i devotshem qe nuk e kishte takuar Enverin kurr. Por ja qe faktet ishin diku dhe dolen. Dolen fotot ku shihej shikimi adhurues i Berishes per diktatorin. Le te dali e verteta dhe per shtetasin IM. 

A thua e ka amanet nga Ramiz Alija ish presidentin Meta aktualisht shtetasi Metaj? 

Se ky i fundit i beri nderimet e funeralit Ramiz Alise, ndersa Berisha vazhdon te zbatoj me perpikmeri katovicen.

E gjithe kjo debulese ka zbritur e eshte zgjeruar edhe ne front.

Pse merakoset fronti per Meten? Pse gjithe kjo debulese? 

Pse nuk merakoset fronti i mbrojtjes se ishkomunisteve dhe ish spiunave per faktin se kjo dashuria komuniste, e kamufluar nen petkun e demokracise na la ne tranzicionin me te gjate?

Ne jetuam pseudodemokraci pasi demokracia e vertete u mbyt qe ne gjeneze. Klasa komuniste nuk e la te lindte, e ky popull t’ia ndjente aromen e vertete lirise, barazise e drejtesise.

Une dua shume te hapen ato dosje qe na vrane e na mbyten ne diktature e me pas…

Te dali para drejtesise kush ka fshehur e shkaterruar prova. Te mbajne pergjegjesi ligjore ata qe e sollen vendin ne kete pike, se morali u ka humbur apo e kane djegur e fshehur me teseren e komunizmit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Presidenti Vuçiq ka marrë një mesazh nga NATO-ja rreth ngjarjeve të ndodhura në veri të Kosovës
Next post Buzëqeshja e heshtur dhe panteoni qiellor me pamje magjike