Shefi i shtabit të ushtrisë serbe: Jemi nisur për në Rashkë

Read Time:33 Second

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, të dielën e 25 dhjetorit ka zhvilluar një takim me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq dhe udhëheqësit e ushtrisë serb.

Shefi i shtabit të ushtrisë serbe, gjenerali Milan Mojsiloviq, pas takimit ka thënë se është nisur “urgjentisht për në Rashkë”

“Sapo përfundova një takim me komandantin e përgjithshëm dhe tema ishte Kosova. Nuk mund t’iu them detajet e takimit tonë. Përfundimi është se aktualisht jam në rrugë dhe po udhëtoj për në Rashkë”, është shprehur Mosjiloviq, shkruan Danas.

Sipas tij, “detyrat që kemi marrë ne ushtria serbe dhe unë janë të sakta, të qarta dhe do të zbatohen plotësisht. Situata është komplekse”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Avdyl Uka mbetët flakadan i ndezur i mbrojtjes së pragut të shtëpisë
Next post Presidenca: Policia s’është e përfshirë në përleshjet pranë Zubin-Potokut