Shkupi gati të presë liderët e Ballkanit Perëndimor

Read Time:49 Second

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, sonte do të mirëpresë në një darkë pune në Shkup , liderët e vendeve të rajonit.

Ndryshe Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski nesër do të jetë nikoqir i takimit të liderëve nga rajoni kushtuar Planit të Rritjes për Ballkanin Perëndimor, të miratuar nga Komisioni Evropian.

Sipas programit, para fillimit të takimit, kryeministri Kovaçevski si dhe pjesëmarrësit zyrtarë do të kenë një deklaratë për media.

Deklarata për media pritet të kenë Albin Kurti, Kryeministër i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Edi Rama, Kryeministër i Qeverisë së Republikës së Shqipërisë, , Aleksandër Vuçiq, President i Republikës së Serbisë,  Milojko Spajic, Kryeministër i Qeverisë së Malit të Zi,  Srgjan Amixhiq, Ministër i Financave dhe Thesarit në Këshillin e Ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës,  Gert Jan Kopmann, Drejtor i Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit në Komisionin Evropian, Xhejms OBrajan, Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA-së për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Lajçak flet për zgjerimin e BE-së dhe <strong>për dialogun Kosovë-Serbi</strong>
Next post Para darkës mes liderëve të Ballkanit Perëndimor, Rama takon  ndihmës sekretarin amerikan O’Brien