Shoqata e Intelektualëve Shqiptarë “Trojet e Arbrit” iu uron të gjithë shqiptarëve festën e 28 Nëntorit- ditën e Flamurit!

Read Time:55 Second

Shoqata e Intelektualëve Shqiptarë “Trojet e Arbrit”iu uron të gjithë shqiptarëve anë e kënd trojeve etnike shqiptare dhe mërgatës së madhe atdhetare festën e  28 Nëntorit- ditën e Flamurit!

Një urim i veçantë për të gjithë studiueset dhe studiuesit tanë që me studimet e tyre e pasuruan kombin shqiptarë edhe me nëntë vepra enciklopedike këtë vit që i botoj Shoqata “Trojet e Arbrit”.Përveç veprimtarisë botuese që ishte e frytshme këtë vit Shoqata “Trojet e Arbrit” dha aktivitet të madhë edhe në aspektin organizativ ku mbajti dy sesione të mëdha shkencore në Pejë e në Dibër dhe dy akademi të mëdha shkëncore në Prizren dhe në Lucern të Zvicrrës.Po ashtu këtë vit i dhamë edhe dritën e gjelbërt edhe shumë projekteve të reja për vitin 2024. Urojmë që kjo ditë t´íu sjell paqe, bekim, mbarësi dhe suksese në familjet tuaja!Urojmë që shqiptarët të vetëdijësohen kombtarisht dhe të kthehën në rrugën e Kastriotizmit për ta bërë Shqipërinë  Etnike!

I juaji Nue Oroshi Kryetar i Shoqates se Intelektualeve Shqiptar “Trojet e Arbrit”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Për nder të 28 Nëntorit, nesër ditë pushimi në Kosovë
Next post Shqiptarë kudo ku jeni, Urime 28 Nëntorin-Ditën e Flamurit