Veriu i Kosovës: Lista Serbe bojkoton procesin e votimit më 21 prill

Read Time:40 Second

Lista Serbe ka bërë të ditur të dielën se nuk do të marrë pjesë në procesin e votimit për shkarkimin e kryetarëve shqiptarë në katër komunat me shumicë serbe në veri të vendit, që do të mbahet më 21 prill.

“Qëndrimi i Listës Serbe është të mos marrë pjesë në referendumin e thirrur nga Albin Kurti, sepse ai bëri gjithçka që ai të dështojë”, ka deklaruar kryetari i Listës Serbe, Zllatan Elek, në një konferencë për media në Mitrovicën e Veriut.

Sipas tij janë vendosur procedura të parealizueshme për votimin e 21 prillit dhe se listat e votuesve nuk e pasqyrojnë gjendjen reale në terren. Ai ka thënë se është rritur numri i shqiptarëve në listat e votuesve për 433 përqind, por nuk ka ofruar asnjë dëshmi lidhur me pretendimet e tij.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ja cili është realiteti dhe e vërteta  sot në Partinë Demokratike Shqiptare
Next post BE i bën thirrje Listës Serbe që të rishqyrtojë vendimin për zgjedhje