Viola von Cramon: Problemi i vizave qëndron te ministri i Brendshëm francez

Read Time:29 Second

Raportuesja për Kosovë në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka akuzuar ministrin e Brendshëm të Francës për mos heqjen e regjimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Ajo këto komente i bëri në profilin e gazetares Franzika Tschinderle, e cila kërkoi të di se cilët janë këshilltarët ballkanikë të Macron dhe cilat janë shqetësimet e tyre.

Von Cramon është përgjigjur se problemi nuk qëndron te Macron.

“Problemi nuk është ai apo këshilltarët e tij, por ministri i Brendshëm. E vështirë”, ka shkruar von Cramon.

Ndryshe, Gérald Darmanin është ministër aktual i Punëve të Brendshme të Francës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Kryeministri Rama tha se shpreh keqardhjen e tij të thellë për BE-në
Next post Murana e Gjergj Kastriotit në Prizren dhe zgjedhja e institucioneve komunale dhe qendrore të Kosovës në mes të Gjergj Kastriotit dhe Sulltan Mehmet pushtuesit