AAK përkrah emërimin e Ardita Sinanit, këshilltare politike për Luginën e Preshevës

Read Time:45 Second

Në komunikatën e lëshuar nga AAK-ja thuhet se angazhimi i kuadrove nga Presheva, Medvegja e Bujanoci ka qenë traditë që kur kryetari i kësaj partie ka qenë udhëheqës i Qeverisë.

“E përshëndesim emërimin e zonjës Ardita Sinani në ZKM. Është një traditë që nga qeveria Haradinaj 2, angazhimi i kuadrove nga Presheva, Medvegja e Bujanoci në detyra qeveritare. Asokohe, shef i Stafit të ZKM ishte Selim Selimi nga Presheva, më vonë edhe ministër i Drejtësisë”, thuhet në njoftimin e partisë.

Me tej Aleanca ka thënë se beson që Sinani do ta kryejë punën e saj më së miri dhe do të ketë bashkëpunim me tërë faktorin shqiptar andej kufiri.

“Asnjëherë nuk është koha që shqiptarët të përçahen, përkundrazi, qeveria duhet të dërgojë edhe donacione dhe të ketë kujdes të posaçëm për komunat Preshevë, Medvegjë e Bujanoc, ashtu si në kohën e Qeverisë Haradinaj”, thuhet më tej në njoftim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Moisiu, Meidani, Topi, Majko e Pacolli vizitë të akuzuarve në Speciale
Next post Shaip Kamberi: Nuk e kam pritur që dikush do të guxonte të kërkonte arrestimin tim, në prezencë të presidentit serb