Albin Kurti takohet me nd.Sekretarin amerikan z.O’Brien, thotë se iu konfirmua mbështetja e SHBA-së

Read Time:28 Second

Kryeministri i vendit, Albin Kurti është takuar me Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, James O`Brien, prej nga ka thënë se iu ka konfirmuar mbështetja amerikane.

“Kënaqësi takimi me Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së O’Brien, i cili konfirmoi mbështetjen e vazhdueshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kosovën”, ka shkruar Kurti në X.

Kurti tutje ka thënë se gjatë takimit është diskutuar përparimi i shpejtë ekonomik dhe demokratik të Kosovës. Ai ka theksuar se ka përsëritur përkushtimin e Kosovës për anëtarësimin në BE dhe NATO si objektivat kryesore strategjike.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Sami Salihu: Amnezi e PVD-së apo harrese e qëllimshme?!
Next post Riad: Nis samiti i përbashkët i Ligës Arabe dhe OBI-së për zhvillimet në Gaza