As Republika Srpska në Bosnje nuk u bë për një ditë

Read Time:21 Second

Nisi në prill 1991 me bashkimin e komunave me shumicë serbe. Miratoi kushtetutën e vet në shkurt të 1992-tën. U njoh ndërkombëtarisht në dhjetor të 1995-tës. As sot, 32 vite pas, nuk e ka marrë formën e përfundimtare. Ajo mbetet krijesë e gjallë që kërcënon çdo ditë me shpalljen e pavarësisë dhe bashkimin me Serbinë. Filmin e kemi parë. Mos të befasohemi me fundin. /J.P/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Në Limmared u përurua libri për veprimtarin e madh në Suedi – Fejzë Halilin</strong>
Next post Ja pse e kemi besuar dhe mbështetur që heret Lulzim Bashën