Bujanoc: Komuna ndan subvencione për 92 ndërmarrës

Read Time:39 Second

Në vendimin për ndarje të mjeteve për subvencionimin e projekteve të shoqërive ekonomike të vogla dhe të mesme dhe sipërmarrësve të cilët kanë tendenca për rritje dhe bashkëfinancimin e bizneseve fillestare në vitin 2022 në Komunën e Bujanocit, kanë përfituar gjithsej 92 ndërmarrës nga 130 sa kanë konkuruar gjithsej.

Sipas këtij vendimi të gjithë përfituesit pavarësisht veprimtarisë së tyre, më të madhe apo më të vogël kanë përfituar shumën e njejtë të subvencionimit prej 195.000 dinarë secili.

Komisioni për dokumentacion jot ë plotë ka refuzuar 7 kërkesa, ndërsa me arsyetimin se, “nuk i plotësojnë kushtet e thirrjes publike” janë refuzuar 31 kërkesa.

Nga nuri i përgjithshëm i përfituesve 23 janë të nacionalitetit serb, ndërsa nga numri përgjithshëm i të refuzuarve, 10 janë të nacionalitetit serb ndërsa 28 shqiptarë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Maqedonia e Veriut nesër nis procesin e negociatave për anëtarësim në BE
Next post Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë hapur zyrtarisht negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian