Çka është Procesi i Berlinit?

Read Time:27 Second

Ideja e krijimit të Procesit të Berlinit ishte nxitja e projekteve që të rritej lidhshmëria në rajon.

Por, çka në të vërtetë është Procesi i Berlinit dhe çfarë projektesh janë zhvilluar në këtë proces.

U krijua në 2014 si një platformë për bashkëpunim të nivelit të lartë midis zyrtarëve të lartë të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe homologëve të tyre.

Procesi gjithashtu përfshin institucionet e BE -së, institucionet financiare ndërkombëtare dhe shoqërinë civile të rajonit, të rinjtë dhe bizneset.

Kronika në vazhdim sjell hollësi.

https://www.facebook.com/

/RTK/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Pentagoni konfirmon për herë të parë: trupat amerikane janë vendosur në Ukrainë
Next post Albin Kurti: Nuk nënshkruaj asnjë marrëveshje që cenon integritetin e Kosovës